XCMG

شرکت ایکس‌سی‌ام‌جی یکی از شرکت‌های چند ملیتی در زمینه تولید ماشین‌آلات سنگین می‌باشد، این شرکت در سال 1943 در کشور چین فعالیت خود را آغاز کرد. نخستین دفتر این شرکت در شهر ژوژو جیانگ سو راه‌اندازی شد. در رتبه‌بندی این شرکت بین شرکت‌های تولیدی بزرگ چین رتبه 49؛  و  در صنعت ساخت ماشین‌آلات سنگین، رتبه 122 در بین 500 شرکت سازنده ماشین را به خود اختصاص داده است. شرکت کاترپیلار در سال 1989 همکاری خود را با شرکت ایکس‌سی‌ام آغاز کرد؛ و با سرمایه‌گذاری در این شرکت سبب رشد و رونق بیشتر آن شد.

پس از همکاری این شرکت با کاترپیلار تصمیم گرفته شد؛ این شرکت چینی در زمینه ساخت انواع جرثقیل‌های ایستاده و متحرک فعالیت خود را محدود کند؛ و بتواند یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید‌کننده در صنعت جرثقیل باشد. در سال 2010 شرکت ایکس‌سی‌ام‌جی تصمیم گرفت تا 15.87 درصد از سهام خود را به شرکت کاترپیلار بفروشد؛ و در سال 2010 شرکت کاترپیلار یکی از سهام‌داران بزرگ این شرکت شد. شرکت xcmg در سال 2016 یکی از بزرگ ترین و سنگین وزن ترین جرثقیل های دنیا را با وزن 400 تن رونمایی کرد این جرثقیل سنگین وزن ترین ماشین آلات صنعتی در دنیا نامیده شد.

XCMG

این شرکت نماینده پیشرفته‌ترین فن‌آوری‌ها در چین و سراسر جهان است. از جمله موفقیت‌های آن ۱۶۴ گواهی ثبت اختراع و گسترش بیش از ۱۰۰ محصول داخلی چین می‌باشد. همچنین دارای گواهینامه ملی کار و برنده یک جایزه دستاورد مرکز فنی ملی؛ جایزه ملی پیشرفت در علم و فن‌آوری و چهاردهمین جایزه ملی کیفیت می‌باشد.